• Sport.jpg
  • header5.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg
  • Haeder002.jpg

Logo Mokykla progimnazija
 
ES fondu logo  TAMO
 
valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo

20170605 Zagare

Paskutinę mokslo metų dieną ketvirtos klasės mokiniai kartu su klasės mokytoja I. Jankauskiene ir šokio mokytoja N. Liaudanskiene vyko į Žagarę – miestelį šiaurės Lietuvoje, šalia Latvijos sienos.

 

Mokiniai sužinojo, kad šį miestelį išgarsino tradicinis, triukšmingas, įvairiaspalvis, pakvipęs vyšnių uogų aromatu Žagarės vyšnių festivalis.

Pirmiausia jie aplankė Žagarės dvaro rūmus. Ekskursijos metu sužinojo, kad XVIII a. dvarą valdė grafas Platonas Zubovas, o 1858 m. Žagarės dvaro savininku tapo Naryškinų giminė, kuriems valdant dvaras suklestėjo.

Pasivaikščiojo po Žagarės dvaro parką – vieną puošniausių parkų Lietuvoje. Apžiūrėjo Žagarės dvaro sodybą – vieną didžiausių išlikusių dvarų sodybų Lietuvoje. Pamatė vėjo malūną, arklides, pieninę, arklininko, sodininko, šėriko namus, sargų namelius.

Dalyvavo linksmame edukaciniame užsiėmime „Lobio ieškojimas“. Programos metu ieškojo paslėpto „lobio“, žaidė įvairius žaidimus. „Lobio ieškojimo“ dalyviai, pagal žemėlapį ieškodami paslėpto „lobio“, lavino orientaciją, mokėsi bendradarbiauti. Stebint, tyrinėjant aplinką patyrė pažinimo džiaugsmą.

Stabtelėjo prie paslaptingos, dolomito krantus skalaujančios Švėtės – upės dalinančios miestą į dvi istorines teritorijas – Senąją Žagarę ir Naująją Žagarę.

Žagarėje aplankė privatų puodų namą-muziejų, kurio įkūrėjas E. Vaičiulis savo trobesį dekoruoja puodais, puodeliais, virduliais, šaukštais.

Kopė į Žvelgaičio piliakalnį. Ant kurio XIII a. stovėjo kunigaikščio Žvelgaičio medinė pilis ir buvo senovės gyvenvietė.Visi grįžo puikiai nusiteikę, o kai kurie nusprendė, kad su tėveliais atvyks dar kartą liepos mėnesį, kai vyks Žagarės vyšnių festivalis.

4 klasės mokytoja Ilona Jankauskienė