• Sport.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • header5.jpg
  • Haeder002.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg

86262093_2679094895540909_3535477105083023360_o.jpg
Tamsoje, esant blogam matomumui, neapšviestu keliu einančius žmones vairuotojai dažniausiai pastebi tik transporto priemonei visiškai prie jų priartėjus. Tai pavojinga situacija, galinti sukelti skaudžias pasekmes sveikatai ir gyvybei. Dar pavojingesnė situacija, kai kelyje prasilenkiantys vairuotojai, trumpam apakinti žibintų šviesų gali nepastebėti priekyje esančių kliūčių, taip pat pėsčiųjų ar dviratininkų.


Vasario mėn. mūsų mokykloje vyko akcija „Būk matomas“, skatinanti mokyklos bendruomenę nepalikti atšvaito namie, o kiekvieną dieną jį segtis prie drabužių, kuprinių ar rankinių.

Atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu. Tyrimai rodo, jog net 90% informacijos apie nuolatos besikeičiančias eismo sąlygas, vairuotojai priima „akimis“. Todėl ypač tamsiai apsirengę pėstieji ar dviratininkai, pablogėjus matomumui gali būti vairuotojų laiku nepastebėti.
Šiuo metu yra visokių rūšių ir formų atšvaitų: prisegami, prikabinami, prilipdomi, tačiau bene efektyviausi, apyrankės formos atšvaitai ant rankos. Su atšvaitu einantį arba dviračiu važiuojantį žmogų vairuotojas gali pastebėti iš maždaug penkis kartus didesnio atstumo nei žmogų, nesegintį atšvaito. To pakanka, kad vairuotojas galėtų sulėtinti važiavimo greitį ir saugiai prasilenkti su pėsčiuoju, dviratininku ar, esant būtinybei, sustabdyti automobilį. Dėkojame Šiaulių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už dovanotus atšvaitus.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Abromaitienė