• Sport.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg
  • Haeder002.jpg
  • header5.jpg
  • header-vaikai.jpg

Logo Mokykla progimnazija
 
ES fondu logo  TAMO
 
valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo

20170423 ProjektasLatvija3

Ketvirtadienį prisimemame ne tik kaip pačią šilčiausią, bet kaip ir pačią aktyviausią projektinės savaitės dieną.

Iš ryto aplankėme paukštininkystės ūkį „Rozas". Šeimininkai – latvių šeima – išsamiai papasakojo apie savo augintinius: stručius, kalakutus, antis, žąsis, povus, fazanus, putpeles, vištas. Įdomu buvo palyginti visų jų kiaušinius (ar žinote, kad emu kiaušinis yra tamsiai žalios spalvos?!) bei paragauti putpelių kiaušinukų (virtų ir nevirtų ?).

Atsisveikinę su ūkininkais skubėjome į koncertą kultūros centro salėje. Klausėmės latviškų dainų apie upes, jūrą, grožėjomės latvių atliekamais linksmais šokiais, dainavome dainą angliškai, estiškai, latviškai ir lietuviškai, grojome skudučiais ir pašokome „Grečenikę".
Po pietų keliavome į turizmo ir poilsio centrą „Ezernieki". Ten savo kojų ir proto miklumą bei komunikacinius įgūdžius lavinome komandinėse orientacinėse varžybose ir įdomiose sportinėse estafetėse.
Vakare mokiniai linksminosi piratų vakarėlyje, o mokytojai aplankė Latvijos tautos didvyrio, pirmojo šalies karinių pajėgų vado Oskaro Kalpako (jo vardu pavadinta mokykla, kurioje svečiavomės) gimtinę.