• Sport.jpg
  • Haeder002.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • header5.jpg

Logo Mokykla progimnazija
 
ES fondu logo  TAMO
 
valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo

20170422 ProjektasLatvija2

Antradienį tyrinėjome vandenį ir eksperimentavome mokykloje, o trečiadienį apie vandenį mokėmės netradicinėse aplinkose.

Tądien kėlėmės anksti ir jau 7 ryto išvykome į kelionę, kurios tikslas – antras pagal dydį Latvijos miestas Daugpilis. Pakeliui prie Dauguvos upės aplankėme Pliavinių hidroelektrinę, kuri yra didžiausia elektros energijos gamintoja Latvijoje bei galingiausia visose Baltijos valstybėse. Išgirdome išsamų pasakojimą apie hidroelektrinės veikimo principą, turbinas ir generatorius, apžiūrėjome muziejų, betoninę užtvanką bei 10 hidrogeneratorių.

Pamokoje sužinojome hidroelektrinių privalumus (gaminama elektros energija yra pigesnė už gaminamą šiluminėse elektrinėse, vanduo yra atsinaujinantysis energijos šaltinis, elektros gamyba neteršia aplinkos) ir supratome apie vandens naudą.
Antrą valandą po pietų pasiekėme Daugpilį ir apsilankėme universiteto laboratorijose. Ekskursijos metu studentai ir darbuotojai papasakojo, kokie moksliniai tyrimai ir eksperimentai atliekami genetikos ir biotechnologijos, lazerinių technologijų laboratorijose. Tačiau įdomiausia pamoka buvo akvakultūros (vandens organizmų, tokių kaip žuvys, moliuskai, vėžiagyviai ir vandens augalai) tyrimų laboratorijoje.
Vėliau pavaikščiojome ir apžiūrėjome Daugpilio miestą ir grįžome į Meirani, kuris tą savaitę mums buvo tapęs svetingais namais.