• Sport.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • Haeder002.jpg
  • header5.jpg

Logo Mokykla progimnazija
 
ES fondu logo  TAMO
 
valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo

20170605 Panemune

Ankstų antradienio rytą didelis mėlynas autobusas mus išvežė iš Ginkūnų Kauno link. Kadangi šie metai Seimo nutarimu yra paskirti piliakalniams, tai nutarėme pakeliauti labai gražiu Panemunės pilių keliu, kur gausu piliakalnių, ir pasidomėti savo krašto istoriniu paveldu.

Pirma kelionės stotelė – Raudondvario dvaras. Čia dalyvavome teatralizuotoje ekskursijoje su grafienės tarnaite Felicija, kuri papasakojo apie turtingą grafų Tiškevičių palikimą. Toliau kelionę tęsėme žemyn palei Nemuną – link Palemono kalno – taip vadinamas Seredžiaus piliakalnis. Ant Palemono kalno kažkada stovėjo pilis, buvo šventa apeigų vieta. Lipdami skaičiavome, kiek laiptelių veda į Palemono kalną. Nuo piliakalnio atsivėrė nuostabūs vaizdai į Nemuną…

Nulipę nuo kalno vykome į vieną seniausių Lietuvos gyvenviečių – Veliuoną. Rašytiniai šaltiniai byloja, kad Veliuonoje kovojo ir mirė kunigaikštis Gediminas. Veliuonos piliakalnis dar vadinamas Gedimino kalnu.
Kitas kelionės sustojimas – Raudonė, kuri garsėja savo pilimi pastatyta šešioliktame amžiuje. Čia pakilome į pilies bokštą, iš kurio atsivėrė ypatingai graži panorama.
Paskutinė mūsų lankyta pilis prie Nemuno – Panemunės pilis, dar vadinta Vytėnų bei Gelgaudų pilimi. Gidas pasakojo, kad šios pilies teritorijoje galėjo būti didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytenio dvaras.
Iš Panemunės vykome į Šilinę – Medaus slėnį. Čia išgirdome pasakojimų apie darbštuoles bitutes, skanavome kelių rūšių medų, važinėjomės arkliuko tempiamu vežimaičiu, šaudėme iš lankų.
Ši kelionė buvo istorijos pamoka, padedanti suvokti, kokį gražų praeities istorinį paveldą turime, kaip jį reikia saugoti ir juo didžiuotis.
Mokytoja Asta Povilaitytė