• mokykla_fasadas.jpg
  • Haeder002.jpg
  • header5.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • Sport.jpg

Logo Mokykla progimnazija
 
ES fondu logo  TAMO
 
valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo

254758485_6427903020584896_5680800355143381305_n.jpg

Lapkričio 16-ąją, Tarptautinę tolerancijos dieną, septintos klasės mokiniai „Atlantis Cinemas“ kino teatre žiūrėjo dokumentinį filmą „Kaip „Titanikas“ mane išgelbėjo“ (Islandija, 2021). Šis filmas skatina atkreipti dėmesį į žmones, turinčius autizmo sutrikimų, šiek tiek kitokius savo elgesiu, kitaip matančius pasaulį,

bet neretai išsiskiriančius ypatingais gebėjimais. Šie maži ir suaugę žmonės yra šalia mūsų ir mes galime suprasti vieni kitus ir priimti tokius, kokie esame.

Dokumentinis filmas įkvėptas tikros istorijos apie islandų berniuką Brynjarą Karlą, vienišių, užsisklendusį savo žaidimų pasaulyje, turintį autizmo spektro sutrikimą, kuris, būdamas 10 metų, susidomėjo istoriniu laivu „Titanikas“, atkakliai ir kantriai siekė įgyvendinti savo svajonę ir per mažiau nei metus laiko iš dovanotų LEGO kaladėlių sukonstravo 6,33 metro ilgio šio laivo (pagal senelio brėžinius) tikslų maketą ir tai jam atnešė sėkmę. Jo istorija apskriejo visą pasaulį. Keitėsi jo bendravimas su žmonėmis, pasitikėjimas savimi ir kitais. B. Karlas žinią apie savo patirtį skleidžia pasauliui ir siekia, kad mokyklose atsirastų vietos vaikų skirtingumui, nes kiekvienas vaikas, autistiškas ar ne, yra unikalus.

Tai motyvuojantis jaunus žmones filmas siekti savo tikslų, nepasiduoti iškilus sunkumams, bet stengtis įveikti kliūtis, pasitelkus bendraminčius, nenuleisti rankų, realizuoti savo pomėgius ir gebėjimus, atrasti savo talentą ir būti laimingam. Filmas mokinius privertė susimąstyti apie save ir kitus šalia mūsų esančius žmones.

Etikos mokytoja Laima Malakauskienė