kalbu savaite

Rugsėjo 25–28 dienomis mokykloje vyko Kalbų savaitės renginiai, kuriuos organizavo lietuvių, vokiečių, anglų ir rusų kalbų mokytojos.

Mokyklos fojė buvo „pasipuošusi“ stendu apie Europos Sąjungos kalbas.
Pirmadienį kalbų mokytojos vedė netradicines pamokas, kurių metu mokiniai dalyvavo Protų mūšyje, gamino lankstinukus „Diena – naktis“, plakatą „Europos šalių sostinių pavadinimai rusų kalba“.
Antradienį, Europos kalbų dieną, visus ryte ateinačius į mokyklą pasitiko lietuvaičių rūbais pasipuošusios aštuntokės, kurios kvietė minėti šią ypatingą Europos kalboms dieną. Netradicinų pamokų metu mokiniai rašė laiškus draugams, gyvenantiems Europoje, o pertraukų metu buvo surengtas mįslių bei vieno eilėraščio skaitymo konkursas. Prizai labai lietuviški: juoda duona, sūris ir medus. Mokiniai ne tik skanavo lietuviškų vaišių, bet ir dalyvavo konkurse-viktorinoje „Lietuvių liaudies išmintis“.

Trečiadienį, taip pat netradicinių pamokų, metu mokiniai turėjo progą susipažinti su lietuvių tautiniais kostiumais, sužinoti savitą jų istoriją, kadangi šie metai – tautinio kostiumo metai.
Ketvirtadienį – baigiamoji savaitės dalis. Pertraukų metu mokiniai galėjo stebėti „Madų šou“, šokti rusišką šokį ar pinti „Kalbų pynę“ iš siūlų kamuolio. Taip pat buvo apdovanoti visi moksleiviai, dalyvavę konkursuose ir projektuose, susijusiuose su kalbomis. Dalykinė savaitė leido mokiniams ne tik geriau pažinti kalbas, bet ir išlaisvino jų kūrybiškumą.
Aušra Višniauskienė, lietuvių kalbos mokytoja