243313675_263490895781227_6043585661570143139_n.jpg
Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga,
įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Iki šiol kasmet įvairiais renginiais švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis. Europos kalbų diena rugsėjo 24 d. mūsų mokykloje pasitikta gausybe renginių. Jau nuo ankstyvo ryto 5-8 klasių mokiniai pakviesti dalyvauti virtualioje viktorinoje Quizizz. Įveikusios net 57 konkurentus nugalėtojomis tapo ir pagrindinį prizą - dešimtuką iš pasirinktos kalbos (lietuvių, anglų, rusų, vokiečių) – pelnė 6a klasės mokinės Adelė ir Emilė. 6b klasė įnirtingai kovėsi protmūšyje „Kalba – langas į pasaulį“, o nuo sudėtingų klausimų ilsėjosi dainuodami karaokė latvių, rusų ir anglų kalbomis. 6a klasės mokiniai rašė mintis apie kalbą ir jos reikšmę kiekvieno žmogaus gyvenime. Europos kalbų diena šiais metais švenčiama 20-tą kartą. Tokia proga 5b klasės mokiniai sutarė dalyvauti gimtadienio sveikinimų įvairiomis kalbomis vaizdo įraše. 7 ir 8 klasės mokiniai dalyvavo kalbų dirbtuvėse, mokėsi japonų kalbos pradžiamokslio.
Kalbų dieną 2-8 klasių mokiniai kalbino vienas kitą ir dainavo per anglų pamokas ne tik angliškai: sveikinosi vokiškai "guten-tag"; japoniškai "konichiwa"; itališkai "ciao"; prancūziškai "bon jour"... Pamokų metu mokiniai ant klevo lapų, širdelių rašė įvairias sentencijas apie kalbas, žodžius ,,Labas",,Viso gero" ,,Ačiū" kitomis užsienio kalbomis. Mažieji, kurie tik pirmuosius žingsnelius žengia mokydamiesi anglų, dailiai išvedžiojo pirmą savo sakinį ir pasisveikino bei parašė angliškai savo vardus. 6a klasės mokiniai paruošė stendą ,,The European Day of Languages 2021". "The limits of my language mean the limits of my world" t.y. Kalbos ribos apibrėžia pasaulio riba. Tad plėskime savo horizontus mokydamiesi kalbų.
Kalbų mokytojos Aušra, Jūratė, Jurgita, Rasa, Zita