• Sport.jpg
  • header5.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg
  • Haeder002.jpg

Logo Mokykla progimnazija
 
ES fondu logo  TAMO
 
valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo

242858263_3121734878069739_5885179011705416023_n.jpg

Prieš aštuoniasdešimt metų prasidėjo Lietuvos žydų tautos tragedija, kuri neaplenkė ir Kužių.

Luponių miške buvo supilta 11 masinių kapaviečių, kuriuose atgulė apie  8 tūkstančius nekaltų vaikų, moterų, vyrų, senelių...

Rugsėjo 22 d. „Atminties kelią“ ėjo Kužių mokyklos 10 kl. mokiniai, prie jų prisijungė  Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos aštuntokai, su istorijos mokytoja Alina Šivickaite.  Mokiniai , kaip atminimo ženklą ant kapaviečių dėjo akmenėlius su užrašytais Šiaulių geto žydų tautybės žmonių vardais. Akmuo žydų tradicijoje vaidina svarbų vaidmenį: eidami į kapines ar į artimųjų žūties vietas, neša akmenėlius. Tai yra sena tradicija, atkeliavusi iš Artimųjų Rytų.

Su mokiniais kalbėjome apie holokaustą, apie šios baisios mūsų šaliai tragedijos prasmę, prisiminėm Pasaulio teisuolius: Adolfą Kleibą, Oną ir Antaną Ragauskus, Vladą Poželą, kurie nebijodami kylančių grėsmių, gelbėjo nekaltas gyvybes. Jie tarsi žyburėliai aklinoje tamsoje...

Atmintis gyva, nes liudija. Tokios pamokos padeda jaunuoliams išsaugoti istorinę atmintį.

Kužių mokyklos ir Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos istorijos mokytojos Violeta Laurutienė, Alina Šivickaitė