• header5.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg
  • Sport.jpg
  • Haeder002.jpg

logotipas
 
ES fondu logo  EDUKA dienynas  valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo
120487897_3283370348446691_7994449576607793771_n.jpg
Rugsėjo 25 d. aštuntos klasės mokiniai lankėsi poeto Maironio gimtinėje, esančioje Pasandravio kaime ir tėviškėje, esančioje Bernotų kaime.
Pirmiausia nuvykome į Maironio tėviškę. Sodyboje yra išlikusi ledainė – tai vienintelis pastatas, kurio neįveikė laikas, nes ledainė yra tokia, kokia ir buvo. Kiek tolėliau stovi namas, kuriame gyveno dvi Maironio seserys. Jame yra išlikusių autentiškų poeto daiktų. Vienas iš jų – molinis indas, iš kurio poetas valgydavo savo labai mėgstamus pyragaičius su varške, trumpa lova, kurioje Maironis miegodavo grįžęs iš Kauno, jo paties išdrožta medinė rašalinė. Užėję į svirną, matėme meninę instaliaciją su poeto eilėmis. Apžiūrėję tėviškę, patraukėme ąžuolų alėja į poeto gimtinę. Pastatas, kuriame gimė poetas, neišlikęs, bet iš metalinių stulpų pastatyti buvusio namo rėmai. Sodyboje dar radome buvusias arklides ir gilų šulinį su menine instaliacija, kurioje matyti poeto eilių fragmentai. Apžiūrėję gimtąją vietą, dar radome pušį, prie kurios Maironis kurdavo eiles ir ,,dainuojantį“ suolelį. Aplankę vieno garsiausių Lietuvos poeto gimtąsias vietas, pabuvome kitokioje literatūros pamokoje.
Ąžuolas Zavaliauskas, 8 klasės mokinys