• mokykla_fasadas.jpg
  • Haeder002.jpg
  • header5.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • Sport.jpg

Spalio 24-osios dienos pirmokėliai su nekantrumu laukė, nes šią dieną vyko pirmoji jų išvyka į Žaliūkių malūnininko sodybą. Sodyboje vaikai apžiūrėjo joje stovinčius įvairius senovinius rakandus, malūną ir, žinoma, sudalyvavo edukacijoje ,,Senoviniai vardinių sausainiai".

73270208_2447609188689482_4525108312487755776_n.jpg

Visų akutės smalsiai sužibo, kai malūnininko troboje pasitiko sodybos šeimininkė, pasipuošusi lininiais rūbais, kuri papasakojo, kaip senovėje buvo švenčiamos varduvės ir kokiomis vaišėmis anksčiau vaišindavosi. Išklausę tradicinių papročių ir pasakojimų, mokinukai atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Tai gražumas sausainukų gavosi... Priruošus pilnas skardas sausainių, šeimininkė paruošė krosnį ir pašovė kepti gražuolius. Kol sausainukai kepė ,,gerąjame trobos gale" vaikai žaidė liaudiškus įdomius, įtraukiančius senovinius žaidimus. Na ir galiausiai, kvapų vedami, visi grįžo ragauti savo šventinių sausainių su mėtų arbata.
Gaila skonio ir kvapo negalime perduoti  ...
Džiugu, kad edukacija buvo nemokama, nes pasinaudojome Kultūros paso finansuojamomis paslaugomis.
Mokytoja Evelina Ražinskienė