• Haeder002.jpg
  • Sport.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • header5.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg

Susipažinti su vandenilio technologijos naujovėmis ir panaudojimo galimybėmis aštuntokai vyko į Šiaulių universitetą. Universiteto docentas dr. Alfredas Lankauskas pademonstravo, kaip elektrolizės būdu iš vandens išgaunamas vandenilis. Supažindino su Brauno dujų generatoriumi, protoninių mainų membranos pagrindu veikiančiu elektrolizeriu, pademonstravo vandenilinio kuro ir metanolio kuro gardeles, sistemos „Saulė – vandenilis“ veikiantį maketą bei šaltosios vandenilio plazmos reaktorių.

Dėstytojas papasakojo, kaip penkerius metus praleido kurdamas automobiliuką, maitinamą ekologiškiausiu kuru – vandeniliu, gaminamu skaidant vandenį, o į aplinką kaip šalutinis produktas išsiskiria tik vanduo. 
Aštuntos klasės mokiniai dėkingi A. Lankauskui už įdomią pamoką.
Chemijos mokytoja Virginija