• Sport.jpg
  • header5.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg
  • Haeder002.jpg
  • header-vaikai.jpg

32402287 1634689146648161 5638339392952074240 n

„Gyva“ biologijos ir chemijos pamoka Birutės vandenvietėje, nuotekų valykloje, sąvartyne ir įmonėje „Toksika“ Ar jūs žinote kokį vandenį geriate? Kuo skiriasi šulinio ir vandentiekio vanduo? Kokį vandenį sveika vartoti? Apie tai ir dar daugiau klausimų 7 kl. mokiniai sužinojo apsilankę Birutės vandenvietėje, iš kurios šiuo metu vartotojams patiekiama apie 60 proc. viso miestui reikalingo geriamojo vandens.

Kur dingsta nuotekos po to, kai jūs pasinaudojate vandeniu? Nuotekos yra pavojingos aplinkai, todėl nuotekose esantys teršalai šalinami nuotekų valykloje, kuri įsikūrusi Aukštrakiuose. Kaip nuotekų valykloje vyksta teršalų šalinimas bei išleidžiamų išvalytų nuotekų kokybės kontrolė, mokiniai galėjo stebėti gyvai, modernioje valykloje ir laboratorijoje.
Septintokai lankėsi ir pavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovėje „Toksika“. „Toksika“ yra vienintelė Baltijos šalyse pavojingas atliekas surenkanti, deginanti ir specialiame sąvartyne saugiai utilizuojanti įmonė. Norime, kad vaikai ir mokytojai išmoktų savo kasdienėje buityje atpažinti tas medžiagas ir talpas, kurios pažymėtos pavojingų medžiagų ženklu, ir žinotų, kaip su jomis elgtis“, – teigė „Toksikos“ vadovas.
Nepavojingų atliekų sąvartyne apsilankę ekskursijos dalyviai įsitikino, kad nemažą dalį surenkamų atliekų vis dar sudaro neišrūšiuotos antrinės žaliavos – plastikas, stiklas, popierius, kartonas. Beveik visi septintokai rūšiuoja, bet, apsilankę sąvartyne, dar labiau suprato rūšiavimo ir gamtos saugojimo svarbą.
Biologijos ir chemijos mokytoja Virginija Motuzienė

Daugiau nuotraukų iš renginio galite rasti mokyklos Facebook puslapyje: FB simbolis