gamtininkas

Spalio 13 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete vyko respublikinis mokinių gebėjimų konkursas „Lietuvos gamtininkas“.

Šiais metais į renginį buvo pakviesti 54 pirmąjį konkurso atrankos etapą laimėję 5–8 klasių dalyviai iš visos Lietuvos. Konkurse dalyvavo ir trys mūsų mokyklos mokiniai: septintokė Rusnė Griciūtė bei aštuntokai Emilija Paužuolytė ir Pijus Krivickas kartu su mokytoja Virginija Motuziene.

Po įkvepiančių ir padrąsinančių LEU prof. dr. Virginijaus Sruogos, LMNŠC gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjo Almanto Kulbio sveikinimo žodžių, mokiniai klausėsi prof. habil. dr. Jono Rimanto Stonio paskaitos „Ką reiškia būti gamtininku?“ ir žavėjosi Rimanto Diškaus auginamais ir veisiamais egzotiniais gyvūnais: maldininkais, skorpionais, gyvalazdėmis.
Po nuostabios paskaitos mokinių laukė teorinės užduotys, kurios apėmė įvairius pasaulio pažinimo aspektus bei praktinės užduotys. Reikėjo pasidaryti mikropreparatus ir atpažinti žiedadulkes. Atlikę konkurso užduotis, mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje. Didžiausią įspūdį paliko oranžerija, kurioje apstu augalų iš įvairiausių pasaulio kampelių.
Džiugu, kad mūsų mokiniams patinka tyrinėti gamtos pasaulį, kuris sutinka mus gausybe spalvų, garsų, kvapų, tūkstančiais mįslių ir paslapčių, verčia stabtelėti, įsiklausyti, įsižiūrėti, susimąstyti… Labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo jaunaisiais gamtininkais.
Biologijos ir chemijos mokytoja Virginija Motuzienė