• mokykla_fasadas.jpg
  • Haeder002.jpg
  • header5.jpg
  • header-vaikai.jpg
  • Sport.jpg

Logo Mokykla progimnazija
 
ES fondu logo  TAMO
 
valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo
285346726_440499754747006_6420941007017168276_n.jpg
Progimnaziją lanko 15 su šeimomis iš Ukrainos pabėgusių vaikų. Labiausiai progimnazijoje esantys ukrainiečių vaikai nori sugrįžti namo pas savo tėvus, kitus artimuosius ir draugus. Atvykę į svetimą šalį, jie nieko neturi, negali pramogauti, tad mes stengiamės vaikus įtraukti į progimnazijos gyvenimą.
Klasių vadovai įtraukia juos į visas klasių veiklas: vyksta į edukacinius užsiėmimus, ekskursijas ir kitus klasių renginius. Papildomai ukrainiečiams buvo suorganizuota ekskursija į veislinių paukščių ir naminių gyvūnų zoologijos sodą „Raiba plunksna“. Čia iš arti galima buvo ne tik apžiūrėti gyvūnus, bet juos paliesti ir pamaitinti, o poilsio aikštelėje žaidėme įvairius žaidimus, vaišinomės saldumynais ir arbata.
Ukrainiečių vaikus stengiamės kuo daugiu supažindinti su Šiauliais, kad šis miestas taptų jiems mielas, artimas ir ilgai išliktų atmintyje. Aplankėme Šiaulių akademijos Informacijos centre esantį „Centų kambarį“ ir didžiausią Lietuvos knygą, skirtą Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. „Aukuras Salduvei. Didžioji Salduvės knyga“ – tai 125 cm aukščio, 90 cm pločio, 25 cm storio, 113,6 kg svorio, 184 puslapių apimties knyga-milžinė. Šiaulių mieste aplankėme baltų kultūros pažinimo centrą „Baltų kelias“. „Baltų kelio“ erdvėse mokiniai žaidė įvairius interaktyvius žaidimus. Maloniai nustebino Šiaulių istorijos muziejus. Čia gaminome puodynes iš molio, o edukacinis užsiėmimas vyko gimtąja ukrainiečių kalba. Įdomus užsiėmimas vyko Šiaulių kultūros centre veikiančiose Amatų dirbtuvėse. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai sukūrė senovinį žaislą – sukutį (vilkelį), po to surengė ilgiausiai besisukančio sukučio varžybas. Laisvalaikiu vaikštinėjome pėsčiųjų bulvaru, apžiūrėjome meno skulptūras.
Visomis veiklomis stengiamės ukrainiečių vaikus bent šiek tiek pabandytų atitraukti nuo tų baisumų ir streso, kurį jiems teko patirti. Visų išvykų metu vaišiname vaikus įvairiausiais skanėstais, picomis, ledais, gėrimais, saldumynais. Sulaukėme dėmesio ir iš paprastų praeivių šiauliečių, kurie parodė dėmesį - pavaišino mūsų ukrainiečius saldumynais.
Bibliotekininkė Vilma Urniežienė
285825003_440499751413673_2495678420876573116_n.jpg